Nezanedvávajte preventívne zubné prehliadky! | Stomatológia Košice

9 augusta, 2022

V súčasnosti sa čoraz viac hovorí o zhoršenom stave zubného chrupu mnohých pacientov. Zanedbané zubné prehliadky počas pandémie si vyberajú svoju daň. Napriek tomu že je povinnosťou každého pacienta absolvovať preventívnu zubnú prehliadku aspoň raz ročne, v roku 2020 aj 2021 počet preventívnych prehliadok výrazne klesol.

Pravidelná každoročná prehliadka u zubára je však dôležitá nielen pre udržanie zdravého chrupu, ale aj celkového zdravia, pričom Vám môže ušetriť značnú sumu peňazí, ktorú by ste mohli zaplatiť pri vzniknutí vážnejších problémov. Preventívna prehliadka je totiž najspoľahlivejšou cestou, ako predísť bolesti zubov a bolestivým zákrokom, nakoľko počas nej zubár skontroluje celkový stav ústnej dutiny a prípadne odstráni zubný povlak, kameň či kaz v začiatočnom štádiu.

Preventívna prehliadka je podmienkou

Ak pacient chce, aby sa mu z verejného zdravotného poistenia plne preplácali zdravotné výkony spojené s ošetrením zubov je nutné, aby v predchádzajúcom roku absolvoval preventívnu zubnú prehliadku. Všeobecne je pravidelná prehliadka povinná pre každého dospelého raz ročne, deťom a tehotným ženám sa prehliadka odporúča 2-krát do roka. Preventívne zubné prehliadky sú zároveň aj podmienkou pre čerpanie rôznych benefitov na zuby od zdravotných poisťovní. V súčasnosti už všetky zdravotné poisťovne (Všeobecná zdravotná poisťovňa aj súkromné poisťovne Dôvera a Union) ponúkajú rôzne finančné príspevky na bežné stomatologické ošetrenia či dentálnu hygienu, ktoré sú práve podmienené absolvovaním pravidelných preventívnych prehliadok.

Absolvujte zubnú prehliadku bezpečne

Hoci v roku 2020 ani 2021 sa kvôli pandémii koronavírusu nemuseli povinne absolvovať preventívne prehliadky, pre vaše zuby je rozhodne lepšie, ak prehliadku absolvujete čím skôr. Aj keď situácia spôsobená ochorením COVID-19, vyvoláva u ľudí strach a obavy zo zubného vyšetrenia, u nás sa nemusíte ničoho báť. V Stomatológii Košice dodržiavame všetky opatrenia a najvyššie hygienické štandardy, aby ste mohli absolvovať aj bežnú prehliadku bez obáv. Predídete tak možným komplikáciám či zhoršeniu stavu vášho chrupu.

Neváhajte a objednajte sa na telefónnom čísle 0908 050 777 alebo prostredníctvom emailu na info@stomatologiakosice.sk !

Čo nás odlišuje?

Naším cielom je poskytovať komplexné ošetrenie chrupu s ohľadom na individuálne potreby pacienta.

Cielom našej práce je ošetrenie s najlepšou možnou prognózou, konfortom a estetickou kvalitou.

Sociálne siete

Pripojte sa k nám na sociálnych sietach, aby ste nepremeškali žiadnu novinku, alebo akciu.

Copyright 2022 by Stomatologia Košice. All rights reserved.

Copyright 2020 by Stomatologia Košice. All rights reserved.