Zubár pre deti
Detský zubár

Deti a zubné kefky nemusia byť stále kamaráti. Napriek tomu je starostlivosť o zuby už od útleho veku dieťaťa veľmi dôležitá a vôbec nie je zbytočná.

K detským pacientom pristupujeme mimoriadne citlivo.
Kladieme dôraz na prevencia vzniku zubného kazu.

Zubár pre deti
Starostlivosť o detské zuby

Deti a zubné kefky nemusia byť stále kamaráti. Napriek tomu je starostlivosť o zuby už od útleho veku dieťaťa veľmi dôležitá a vôbec nie je zbytočná. Mliečne zuby totiž majú veľký vplyv na trvalý chrup, pretože vplývajú na rast sánky a čeľuste a tiež zabezpečujú správnu artikuláciu dieťaťa. Okrem toho, ak si dieťa odmalička osvojí správne hygienické návyky, je pravdepodobné, že ich bude dodržiavať aj v neskoršom veku a nebude ich zanedbávať. Je dôležité, aby sme sa o ústnu hygienu dieťaťa starali už pri prvom zúbku, najprv jemnou gázou a neskôr jemnou zubnou kefkou. Keďže deti majú tendenciu zubnú pastu ochutnávať a niekedy aj prehĺtať odporúča sa používať ju od dvoch rokov dieťaťa.

Návšteva detského zubára

K správnej starostlivosti o ústnu hygienu a zdravé zuby nepochybne patria aj pravidelné návštevy detského zubného lekára. Prvá návšteva zubára je v živote dieťaťa často veľká udalosť a preto je dobré na ňu deti pripraviť. Niekedy majú deti zo zubára strach, preto je dôležité ich nestrašiť ”zlým ujom zubárom,” ale naopak pozitívne motivovať zdravými zúbkami a tiež odmenou od nášho špecializovaného zubného lekára. Prvá návšteva detského zubára sa odporúča okolo 2. roku dieťaťa, keď väčšina detí v tomto veku ešte nemá žiadne zubné kazy či iné problémy so zubami a tak pravdepodobne neabsolvuje žiaden bolestivý a traumatizujúci zákrok. Je ale dobré, aby dieťa takéto vyšetrenie absolvovalo čím skôr, aby sa zoznámilo s prostredím ordinácie, zvyklo si na personál a prekonalo potencionálny strach z pozerania do úst či nástrojov, ktoré by zubár mohol pri niektorej ďalšej návšteve použiť.

Keďže deti často milujú sladkosti a sladené nápoje, je prirodzené, že sa im mliečne zuby častejšie kazia, preto sú dôležité pravidelné návštevy detského zubného lekára. U nás v Stomatológia Košice odporúčame, aby ste so svojimi deťmi absolvovali zubné prehliadky dvakrát do roka. Na našej klinike si vaše ratolesti čakanie na vyšetrenie skrátia v našom detskom kútiku a v ambulancii sa na ne bude tešiť špecializovaný detský zubný lekár, ktorý sa im bude naplno venovať  a zaručí, že sa určite zubárov nebudú báť.

Cenník:

 • Vstupné pedostomatologické vyšetrenie – 40€
 • Preventívna prehliadka – 15€
 • Ošetrenie dieťaťa do 20 minút, alebo bez možnosti ošetrenia – 25€

Rodinná zubná ambulancia Stomatológia Košice sa teší na vás spolu s vašimi deťmi, aby vám vyčarila krásny a zdravý úsmev.

Kontaktujte nás!

Zavolajte nám
+421 908 050 777
Napíšte nám
info@stomatologiakosice.sk

Sociálne siete

Kontaktujte nás na facebooku alebo instagrame.

https://stomatologiakosice.sk/wp-content/uploads/2022/07/DSC09825-1.jpg

Bezplatná konzultácia
Objednáme Vás

Využite možnosť bezplatnej konzultácie. Napíšte nám Váš tel. kontakt, následne Vás bude kontaktovať naša recepcia pre dohodnutie termínu.

  Vaše meno

  Vaše tel. číslo

  Čo nás odlišuje?

  Naším cielom je poskytovať komplexné ošetrenie chrupu s ohľadom na individuálne potreby pacienta.

  Cielom našej práce je ošetrenie s najlepšou možnou prognózou, konfortom a estetickou kvalitou.

  Sociálne siete

  Pripojte sa k nám na sociálnych sietach, aby ste nepremeškali žiadnu novinku, alebo akciu.

  Copyright 2022 by Stomatologia Košice. All rights reserved.

  Copyright 2020 by Stomatologia Košice. All rights reserved.