Čeľustná ortopédia
Strojčeky na zuby

Krivé zuby budú vďaka moderným zubným strojčekom minulosťou. V našej ambulancii pre Vás máme riešenie ortodontickej liečby pomocou fixných, snímateľných ale aj neviditeľných strojčekov.

Naša ortodontická liečba je založená na moderných liečebných postupoch.
Ortodontickú liečbu je možné uskutočniť v každom veku.

Vysvetlenie
Strojčeky na zuby

Úsmev a zuby sú jednou z prvých vecí, ktoré si pri stretnutí s človekom najčastejšie všímame. Viacerým z nás nebol dopriaty dokonalý chrup a aj preto niekedy zuby skrývame a neusmievame sa. Našťastie, tento problém dnes už zubári vedia vyriešiť a krivé zuby môžu byť pomocou zubných strojčekov minulosťou.

Odhodlať sa na vyrovnanie a nosenie strojčeka na zuby nemusí byť vždy ľahké, preto je dôležité nehanbiť sa, prekonať strach a objednať sa k našim zubným špecialistom, ktorí s vami preberú všetky možnosti liečby.

Je dôležité si uvedomiť, že nosenie zubného strojčeka, nie je len estetickou záležitosťou, ktorá vám zabezpečí krásny úsmev, ale je aj prevenciou voči kazivosti zubov. S rovnými zubami bude váš chrup lepšie pracovať pri konzumácii potravy a tiež nebudú zaťažované vaše čeľustné kĺby, s ktorými by ste mohli mať problém v neskoršom veku.

Pri výbere vhodného zubného strojčeka sú dôležité viaceré faktory či už vek, vykrivenie zubov i zdravotný stav chrupu. Aj to môže celkovo ovplyvniť to, na akom type zubného strojčeka sa napokon so svojím zubárom dohodnete.

V súčasnosti sa existuje niekoľko základných druhov:

Snímateľný strojček na zuby

Vyrába sa na základe zubných odtlačkov a nosí sa najmä v noci. Odporúča sa najmä v mladšom veku, avšak jeho nosenie nemusí priniesť stopercentný výsledok, preto sa odporúča pri menších odchýlkach zubov.

Fixný strojček na zuby

Ide o najpoužívanejší typ, ktorý je vhodný pre vyrovnávanie trvalého chrupu. Jeho nosenie prináša skvelé výsledky, no vyžaduje si aj zvýšenú starostlivosť o ústnu hygienu. Nosí sa nepretržite rok a pol až dva, čo nemusí byť pre každého, nakoľko nie každý sa odhodlá na kovový úsmev

Neviditeľný strojček na zuby

Najnovším riešením krivých zubov, ktoré ponúkame je neviditeľný zubný strojček. Tento strojček na zuby je veľmi praktický, nakoľko je vyberateľný, jeho pravidelné nosenie si nikto ani nemusí všimnúť, nebude vás obmedzovať pri jedle a zároveň vám pomôže vytvoriť krásne a rovné zuby.

Je len na Vás, ktorý typ zubného strojčeka si vyberiete. Neváhajte a objednajte sa k našim špecialistom zo Stomatológie Košice a spolu s nimi nájdite riešenie, ktoré Vám prinesie široký a krásny úsmev.

Kontaktujte nás!

Zavolajte nám
+421 908 050 777
Napíšte nám
info@stomatologiakosice.sk

Sociálne siete

Kontaktujte nás na facebooku alebo instagrame.

https://stomatologiakosice.sk/wp-content/uploads/2022/07/DSC09825-1.jpg

Bezplatná konzultácia
Objednáme Vás

Využite možnosť bezplatnej konzultácie. Napíšte nám Váš tel. kontakt, následne Vás bude kontaktovať naša recepcia pre dohodnutie termínu.

  Vaše meno

  Vaše tel. číslo

  Čo nás odlišuje?

  Naším cielom je poskytovať komplexné ošetrenie chrupu s ohľadom na individuálne potreby pacienta.

  Cielom našej práce je ošetrenie s najlepšou možnou prognózou, konfortom a estetickou kvalitou.

  Sociálne siete

  Pripojte sa k nám na sociálnych sietach, aby ste nepremeškali žiadnu novinku, alebo akciu.

  Copyright 2022 by Stomatologia Košice. All rights reserved.

  Copyright 2020 by Stomatologia Košice. All rights reserved.