5 výhod zubných koruniek - prečo sa rozhodnúť pre zubné korunky | Stomatológia Košice

7 augusta, 2023

Ak túžite po krásnom a estetickom úsmeve, dokonale rovných a žiarivo bielých zuboch, určite uvažujete nad zubnými korunkami. Prečítajte si 5 dôvodov pre zubné korunky.

1. Zubné korunky obnovujú vzhľad

Jednou z hlavných výhod zubných koruniek je, že dokážu obnoviť, vylepšiť, alebo dokonale zmeniť vzhľad Vášho úsmevu. Existuje niekoľko dôvodov, prečo si ľudia vylepšujú svoj úsmev zubnými korunkami. Porcelánové, na mieru vyrobené zubné korunky Vám môžu pomôcť s nasledujúcimi problémami:

  • krátke zuby
  • opotrebovaná sklovina
  • zafarbené zuby
  • krivé zuby
  • medzery medzi zubami
  • vylomené, alebo poškodené zuby

Zubná korunka pokrýva povrch zuba tak, aby sa napravili uvedené problémy. 

 

2. Zubné korunky vydržia roky

Ďalšou výhodou zubných koruniek je ich dlhá životnosť. Zubné korunky sú vyrobené z odolných materiálov, ako porcelán, alebo zirkón. Pri správnej údržbe dokážu odolať bežnému opotrebeniu mnoho rokov. 

 

3. Zubné korunky vyzerajú ako prirodzené zuby

Jedna z najväčších výhod zubnej korunky je to, ako vyzerajú. Vďaka ručnej práci zubného laboranta, precízne vybranej farbe a tvaru, je ich vzhľad dokonale prirodzený. 

A to v prípade, že sa jedná o viac zubných koruniek vedľa seba, ale aj v prípade, ak potrebujete zubnou korunkou nahradiť len jeden zub. 

 

4. Zubné korunky sú vyrábané na mieru

Keďže zubné korunky sú vyrábané na mieru pre každého pacienta, proces ich výroby si vyžaduje minimálne dve návštevy u zubára. Pri prvej návšteve zubár zladí sfarbenie a pripraví zuby na osadenie zubných koruniek. Pacient dostane dočasné korunky na zuby, kým sa jeho nové nepripravia v zubnom laboratóriu. Pri druhej návšteve pacient odchádza s novým úsmevom. 

Celý proces zvyčajne trvá len dva týždne. 

 

5. Zubné korunky sú odolné voči sfarbeniu a škvrnám

Odolnosť voči škvrnám je ďalšou z mnohých výhod zubných koruniek. Porcelánové, alebo zirkónové korunky nie sú náchylné na škvrny ako prirodzené zuby. Preto zubné korunky vyzerajú skvele aj po rokoch. Pacienti však musia dodržiavať dobrú domácu zubnú hygienu a pravidelne navštevovať profesionálne čistenie u dentálnej hygieničky

 

Ak chcete obnoviť, alebo vylepšiť svoj úsmev pomocou zubných koruniek, neváhajte nás kontaktovať. Po úvodnej konzultácií, sa spolu môžeme pustiť do procesu získania žiarivého úsmevu, ktorý bude vyzerať prirodzene. 

 

Čo nás odlišuje?

Naším cielom je poskytovať komplexné ošetrenie chrupu s ohľadom na individuálne potreby pacienta.

Cielom našej práce je ošetrenie s najlepšou možnou prognózou, konfortom a estetickou kvalitou.

Sociálne siete

Pripojte sa k nám na sociálnych sietach, aby ste nepremeškali žiadnu novinku, alebo akciu.

Copyright 2022 by Stomatologia Košice. All rights reserved.

Copyright 2020 by Stomatologia Košice. All rights reserved.